Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

Czy krasnoludki mogą rapować? Okazuje się, że tak. Już 28 lutego w Zielonej Górze premiera nowej wersji baśni braci Grimm

Adaptacja historii o królewnie Śnieżce autorstwa Beaty Beling może zaszokować rodziców, ale młodszym się na pewno spodoba - Obserwowałam dzieciaki, które tańczą w zespołach hiphopowych. W nich jest mnóstwo energii, którą ja postarałam się przenieść na scenę.

Baśń została nieco zmodyfikowana - opowiada Beata Beling. - Pomysł na taką adaptację rodził się długo. Urodziłam dziecko i w moim domu pojawił się mały krasnal, brałam udział w kilku projektach, w których hip-hop się przewijał i jakoś tak wyszło - opowiada.

Dlatego w nowej wersji krasnoludki są raczej ziomalami i bliski jest im hip-hop (dominujący w też w warstwie muzycznej), ale to nie jest, jak zaznacza reżyserka, bajka hiphopowa. Każdy z bohaterów na swój lajt motiv. - Macocha ma muzykę musicalowa, na pewno jest to old school - mówi Beling.

Na scenie oprócz postaci żywego planu , pojawia się marionetki krasnoludków, maski i inne formy teatru lalek. Nowością są zwierzątka, które stają po stronie dobra - to Hiphopowa Mrówka, Ekscentryczna Dżdżownica i Czarodziejski Ptaszek.

Krasnoludki natomiast noszą dresy, bluzy z kapturem. Najstarszy jest Chrapek, który ma 700 lat i nosi czarny dres z trzema paskami, Pompon (600 lat) myśli tylko o jedzeniu, Wojo (500 lat) nosi moro i jest bardzo wojowniczy. Bojo (400-latek) się boi nieustannie. Myk Myk (w bluzie ze swoimi inicjałami) jest szybki niczym błyskawica. Ojejuś (200 lat) często marudzi. Ulubieńcem wszystkich jest Zaczekaj, najmłodszy w grupie, zaledwie 100-letni krasnal, który zawsze przychodzi spóźniony, jest powolny, i najczęściej powtarza słowa „spoko” i „luzik”.

Choć muzyka jest hiphopowa, to w warstwie słownej nie należy spodziewać się wielkich eksperymentów. Ani języka z blokowiska. Krasnoludki śpiewają piosenkę o tym, że „każdy może komuś pomóc, jeśli tylko chce, a od promiennych uśmiechów robi się cieplej”... Tak raperzy w Polsce nie śpiewają.

Krasnale mają około 70 cm wzrostu, czyli mieszczą się w kategorii „wysokich inaczej" i dzieci powinny uwierzyć, że mają do czynienia z krasnoludkami. Beata Beling opowiedziała anegdotę, jak w jednym z teatrów, w którym „Królewnę...” wystawiano, jeden z młodych widzów, jak tylko zobaczył dorosłych aktorów, przebranych za krasnoludki, zerwał się z fotela i wykrzyknął: „Jak się nie ma prawdziwych krasnoludków, to się nie robi spektaklu o Królewnie Śnieżce!!!”

Nasze krasnoludki są w porzo.

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Królewna Śnieżka.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Królewna Śnieżka (Lubuski Teatr im. L. Kruczkowskiego, Zielona Góra).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Królewna Śnieżka (Lubuski Teatr im. L. Kruczkowskiego, Zielona Góra).

Obsada i twórcy spektaklu

Aktualnie nie posiadamy informacji o twórcach i obsadzie spektaklu Królewna Śnieżka (Lubuski Teatr im. L. Kruczkowskiego, Zielona Góra).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Królewna Śnieżka (Lubuski Teatr im. L. Kruczkowskiego, Zielona Góra).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Królewna Śnieżka (Lubuski Teatr im. L. Kruczkowskiego, Zielona Góra).
Ostatnio czytane
Zdenka Pszczołowska
Zdenka Pszczołowska: Praca w teatrze nigdy się nie kończy. Wywiad przed premierą "Ballad i romansów"

Reżyserka części "Świteź" opowiada o spektaklu we Wrocławskim Teatrze Pantomimy.

Piotr Soroka
Piotr Soroka: Ta opowieść ma zaistnieć w ciele. Wywiad przed premierą "Ballad i romansów"

Zobaczcie, co reżyser "Romantyczności" mówi o pracy we Wrocławskim Teatrze Pantomimy.

O nich się mówi
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.

"Gry" na wielu poziomach
"Gry" na wielu poziomach

W 1988 roku w jednym z izraelskich kibuców 11 mężczyzn zgwałciło 14-letnią dziewczynkę. W późniejszym procesie sądowym jedynie 4 spośród nich zostało uznanych winnymi i skazanych na karę pozbawienia wolności.