zmień miasto

Uniwersytet Zielonogórski - UZ, Zielona GóraStudenci UZ gotowi na przyszłość

Studia to nie tylko nauka

Uniwersytet Zielonogórski to z jednej strony także: Park Naukowo-Technologiczny, Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości, Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii oraz Biuro Karier. Zaś z drugiej: wspaniały Big Band, chór Uniwersytetu Zielonogórskiego, akademickie Radio Index, miesięcznik ,,Uzetka’’, Telewizja Uniwersytetu Zielonogórskiego TV@UZ, KU AZS UZ, Akcja Uniwersytet Dzieciom i Ogród Botaniczny należący do UZ! Szeroka i bardzo bogata oferta, z której grzech nie skorzystać!

Studia to nie tylko nauka.Dlatego po zajęciach żacy chętnie odwiedzają kluby studenckie i puby. Nasze miasto jest też znane pod szyldem Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego. W ostatniej dekadzie ubiegłego stulecia (jak to brzmi!) w Zielonej Górze nastąpił ,,wysyp’’ nowych, młodych, głownie studenckich kabaretów. Sporo spośród nich przetrwało do dziś. Inne ewoluowały.

 Co roku w maju studenci mają swoje święto - Bachanalia. Otrzymują od Prezydenta Miasta klucze do jego bram miasta. Przez 3 dni Zielona Góra należy do studentów. W tym czasie żacy uczestniczą w licznych imprezach kulturalno – rozrywkowych czy sportowych. Każdego wieczoru odbywają się koncerty, na które zapraszane są znane polskie gwiazdy.

Więcej miast » | przejdź do wersji ogólnopolskiej »
REKLAMA

Szkoły wyższe w mieście

FB dlaMaturzysty.pl reklama