zmień miasto

Uniwersytet Zielonogórski - UZ, Zielona GóraStudenci UZ gotowi na przyszłość

Zielona Góra

Zielona Góra

www.zielona-gora.pl

Od 1 stycznia 2015 r. Zielona Góra ma powierzchnię 278,32 km2 i jest 6. co do wielkości miastem w Polsce. Liczy 138 tys. mieszkańców. Wszystko to za sprawą przyłączenia do miasta Zielona Góra gminy wiejskiej Zielona Góra.

W 2014 r. Zielona Góra zajęła I miejsce w ogólnopolskim rankingu Gazety Wyborczej jako miasto, które w naszym kraju oferuje młodym ludziom najlepsze warunki ekonomiczne i prowadzi najlepszą politykę prorodzinną. Tak przynajmniej wynika z badań firmy Sedlak&Sedlak, która przeprowadziła je na zlecenie GW. Zostały one opublikowane w lutym 2014 r. Warto dodać, że na terenie Parku Naukowo-Technologicznego UZ sp. z o.o. działa – będący w strukturach Urzędu Miasta Zielona Góra – Inkubator Przedsiębiorczości, w którym absolwenci UZ mogą zakładać swe pierwsze firmy.

Nasze uniwersyteckie miasto rzeczywiście jest zielone. Otaczają je lasy – świetne tereny rekreacyjne. Zielona Góra może się poszczycić tradycjami winiarskimi i słynnym w Polsce Winobraniem, które co roku we wrześniu ściąga do nas wielu miłośników wina. Miasto oferuje wiele atrakcji. Najlepiej je sprawdzić osobiście przyjeżdżając tutaj na studia! Serdecznie zapraszamy.

Więcej miast » | przejdź do wersji ogólnopolskiej »
REKLAMA

Szkoły wyższe w mieście

FB dlaMaturzysty.pl reklama