zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Praca dla studenta w Zielonej Górze

poniedziałek, 10-10-2022 (00:00:00) | komentarze (0)


Rozpoczynając swoją przygodę z edukacją na najwyższym poziomie, bardzo szybko zdasz sobie sprawę z faktu, że dopięcie budżetu może stanowić niełatwe zadanie. Finansowe zobowiązania studentów są na tyle duże, że spokojna nauka bez troski o jutro, bez znalezienia sobie dodatkowego zajęcia, może graniczyć z niemożliwości. Na szczęście, Zielona Góra jest na to przygotowana, nie bez powodu uchodząc za miasto przyjazne studentom. Czy łatwo jest znaleźć pracę dla studenta w Zielonej Górze? Na jakie zarobki można liczyć i jakie wymagania postawią przed nami pracodawcy? Gdzie najlepiej szukać zatrudnienia i w jakich profesjach najszybciej można znaleźć pracę? Na te i inne pytania odpowiadamy w niniejszym artykule.
praca dla studenta w Zielonej Górze

Jaka praca dla studenta w Zielonej Górze?

Liczba ofert pracy kierowanych bezpośrednio do studentów, rośnie z dnia na dzień – i to nie tylko w Zielonej Górze. Zdecydowanie najpopularniejszym sposobem dla zdobycia dodatkowej gotówki w przypadku studentów, jest staż w zawodzie powiązanym z kierunkiem edukacji. Taką możliwość zwykle zapewnia uczelnia, jednak rzadko kiedy ma to miejsce już na pierwszym roku studiów – wówczas trzeba samodzielnie zatroszczyć się o odpowiednią posadę.

W przypadku osób powiązanych z branżą IT czy marketingiem, najlepszym wyjściem może być praca zdalna i zdobycie dodatkowych pieniędzy jako programista, grafik komputerowy, copywriter czy specjalista ds. SEO. Jeżeli chodzi Ci po głowie freelancing zamiast wiązania się z danym przedsiębiorstwem na stałe, wówczas nie musisz martwić się o elastyczność grafiku – pracujesz kiedy chcesz i kiedy masz na to czas. Z drugiej strony, pamiętaj o tym, że pracodawcy są na ogół świadomi trudów związanych ze studenckim życiem i pozwalają na dostosowanie czasu pracy do wymagań zatrudnionego.

Jeżeli natomiast nie jesteś w stanie poświęcić się pracy związanej z kierunkiem swojej edukacji, wówczas możesz zatrudnić się w dowolnym zawodzie, niewymagającym szczególnych umiejętności czy doświadczenia – wystarczy tylko wiedzieć gdzie szukać najbardziej atrakcyjnych ofert. Do najczęściej wybieranych posad należą: kasjer-sprzedawca, pracownik fast-food, ochroniarz, kurier miejski, kelner, czy magazynier.

Najlepsze miejsca na znalezienie pracy

Studenci zasadniczo mogą liczyć na kilka sposobów, dzięki którym bez trudu zdobędą zatrudnienie. Niemniej, zdecydowanie najszybszym, pozwalającym na wybranie spośród największej ilości ofert, będzie skorzystanie z jednego z portali ogłoszeniowych, agregujących rozmaite anonse. Jednym z wiodących serwisów tego typu w Polsce, jest oczywiście GoWork.pl, dzięki któremu przy pomocy kilku kliknięć będziesz w stanie odpowiedzieć na dziesiątki ogłoszeń, idealnie dopasowanych do Twoich preferencji. Nie czekaj dłużej i sprawdź najlepszą z możliwości: https://www.gowork.pl/praca/zielona-gora;l

Naturalnie, możesz postawić na bardziej tradycyjne metody kontaktu. Wielu pracodawców bardzo ceni sobie odwagę, jaką jest osobiste udanie się do ich zakładu pracy i złożenie w nim swojego CV. Plusem tej metody jest to, że nie musisz wypatrywać anonsów w sklepowych witrynach, czy w inny sposób oczekiwać otwarcia naboru – być może Twoje pojawienie się natychmiast zachęci przedsiębiorcę do znalezienia dla Ciebie właściwego wakatu. A nawet jeżeli nie, to z całą pewnością zapadniesz mu pozytywnie w pamięć, dzięki czemu będziesz mógł liczyć na wyższy priorytet swojej kandydatury jak tylko rekrutacja się rozpocznie.

Metodą o której wielu zapomina, jest skorzystanie z asysty lokalnego urzędu pracy. Wbrew obiegowej opinii, nie jest to miejsce przeznaczone wyłącznie dla pracowników fizycznych, czy pozbawionych jakichkolwiek perspektyw. Na atrakcyjne oferty mogą liczyć nie tylko studenci, poszukujący pracy tymczasowej bądź elastycznej pod kątem grafiku, ale również osoby legitymujące się wyższym wykształceniem, rozglądające się za pracą w zawodzie wyuczonym. Podsumowując powyższe, warto wybrać się do zielonogórskiego urzędu jeśli pozostałe opcje zawiodą, lub wykonać wszystkie kroki symultanicznie dla zmaksymalizowania efektywności.

Praca dla studenta – zarobki, wymagania, forma

Oferty pracy dla studentów w Zielonej Górze, zazwyczaj dotyczą prostych prac raczej fizycznej natury, gdzie czas przyuczenia do wykonywania obowiązków nie powinien przekroczyć kilku godzin, lub wcale nie będzie potrzebny. Tak czy inaczej, żadne doświadczenie nie jest wymagane, choć posiadanie określonych umiejętności – tak kompetencji twardych, jak i miękkich – zapewne będzie mile widziane przez pracodawców.

Jeśli zaś chodzi o formę zatrudnienia, to wiele zależy od rodzaju wykonywanych zadań. Umowa zlecenie będzie proponowana najczęściej, choć w przypadku branży IT, a także niektórych, większych sieci handlowych czy restauracji typu fast-food, może to być umowa o pracę. Pamiętaj, że status studenta zapewnia Ci specjalne przywileje podatkowe, dzięki którym otrzymasz „na rękę” większą wypłatę, niż osoby tego statusu pozbawione.

Kwestia zarobków również nie jest jednoznaczna, w dużej mierze zależąc od branży, w jakiej zostaniesz zatrudniony. W przypadku prostych zawodów, takich jak ochroniarz, pracownik fast-food, kasjer-sprzedawca czy kurier miejski, trudno raczej liczyć na to, że Twoja wypłata znacząco przewyższy płacę minimalną. Na dużo lepsze warunki mogą liczyć studenci kierunków związanych z informatyką, którzy zamierzają nająć się do pracy w zawodach skorelowanych ze swoimi studiami, lub ci, którzy dzięki swym zdolnością artystycznym, będą w stanie odnaleźć się w pracy grafika komputerowego czy copywritera.

Artykuł Partnera

fot. unsplash.com/Priscilla Du Preez

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama