zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Zielona Góra. Jak wygląda tu bieżący rynek pracy?

wtorek, 30-01-2018 (00:00:00) | komentarze (0)


W Zielonej Górze mamy obecnie do czynienia z zadowalającym poziomem bezrobocia. Oznacza to, że każdy, kto szuka pracy, w relatywnie krótkim czasie znajduje zatrudnienie. Pracodawcy są nawet skłonni przyjmować do pracy pracowników bez bogatego doświadczenia. Dają szansę na rozwój zawodowy. Co więcej, w mieście powstaje spora ilość nowych inwestycji, niosących ze sobą kolejne miejsca pracy. W Zielonej Górze istnieje długa lista deficytowych zawodów. Brakuje rąk do pracy, co jest oczywiście powodem do zadowolenia mieszkańców. Jeśli chodzi o zawody występujące na rynku pracy w nadwyżce, ich lista nie jest zbyt długa. Sprawdźmy, kto dokładnie jest potrzebny do pracy w Zielonej Górze.

rynek pracy komputerJaka praca czeka w Zielonej Górze?

Ogłoszenia o pracę w Zielonej Górze (https://www.gowork.pl/praca/zielona-gora;l) są zróżnicowane. Dotyczą różnych branż, dlatego znalezienie zatrudnienia w tym mieście nie jest trudną sprawą. Oferty pracy dotyczą szeroko pojętej branży budowlanej. Do pracy potrzebni są: pracownicy budowlani, betoniarze, zbrojarze, brukarze, dekarze i blacharze budowlani, monterzy instalacji budowlanych, monterzy konstrukcji metalowych, monterzy okien i szklarze, murarze i tynkarze. Praca w Zielonej Górze czeka także na: inżynierów mechaników, kierowców samochodów dostawczych i ciągników siodłowych, lakierników, magazynierów. Ze znalezieniem pracy w Zielonej Górze nie będą mieli problemów: fryzjerzy, kosmetyczki, nauczyciele przedszkoli, kurierzy, pracownicy do spraw finansowo-księgowych ze znajomością języków obcych, przedstawiciele handlowi, sprzedawcy i kasjerzy.

Jakie to nadwyżkowe zawody w Zielonej Górze?


Na rynku pracy w Zielonej Górze mamy jednak do czynienia z kilkoma profesjami, które są w nadwyżce. Z pracą zdecydowanie trudniej mają obecnie: ekonomiści, kucharze, nauczyciele nauczania początkowego, nauczyciele przedmiotów ogólnokształcących, pedagodzy, pracownicy administracyjni oraz biurowi, technicy informatycy, jak również pracownicy biur podróży.

ip

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama