Zmień miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

IV Polsko-Niemiecki Rajd Nordic Walking

2013-09-20

Nordic Walking jest obecnie jedną z najpopularniejszych form rekreacji. Dlatego też gmina Sulęcin po raz czwarty realizuje projekt pn. „Polsko – Niemiecki Rajd Nordic Walking”.

W celu promocji aktywnej formy spędzania wolnego czasu, jaką jest uprawianie Nordic Walking w Sulęcinie 28 września 2013 r. na placu przy Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie odbędzie się IV Polsko – Niemiecki Rajd Nordic Walking. Organizatorzy przewidują udział w imprezie ponad 300 osób z Sulęcina i ościennych miejscowości oraz z Beeskow i Friedland.

Celem projektu jest pogłębienie kontaktów pomiędzy osobami uprawiającymi, bądź chcącymi uprawiać Nordic Walking w Polsce oraz w Niemczech, a także promocja walorów przyrodniczych Gminy Sulęcin.

W ramach Rajdu odbędzie się  pokaz instruktażowy oraz trening, który poprowadzą wykwalifikowani instruktorzy. Po zakończeniu treningu osoby biorące udział w projekcie zostaną podzielone na grupy i wyjdą w teren z instruktorami. Trasa główna rajdu to „Napoleonka” o długości 8,3 km. Organizatorzy przygotowują również trasy alternatywne – krótsze dla zawodników o słabszej kondycji. Po powrocie z tras dla uczestników imprezy przygotowane zostaną konkurencje sprawnościowe. Zwycięzcy każdego z konkursów otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Organizatorzy projektu każdemu z uczestników zagwarantują wyżywienie w postaci drugiego śniadania oraz ciepłego posiłku po powrocie z tras. Osoby biorące udział w Rajdzie otrzymają koszulki promujące projekt. Ponadto na zakończenie imprezy dla uczestników rajdu zorganizowana zostanie loteria z atrakcyjnymi nagrodami.

Zapraszamy wszystkich miłośników Nordic Walking na plac przy Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie (os. Kopernika 7), 28 września od godziny 9.30. Uczestników prosimy o przybycie w strojach sportowych z własnymi kijami do Nordic Walking.

Osoby, które nie posiadają własnych kijków będą miały możliwość wypożyczenia sprzętu na czas trwania imprezy. Organizatorzy przygotowali 30 par kijów do Nordic Walking, które zostaną wypożyczone za okazaniem dowodu osobistego.

ip

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama