Zmień miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Dr hab. Hanna Paluszkiewicz, prof. UZ została profesorem nauk prawnych

2018-08-01

Z przyjemnością informujemy, że postanowieniem Prezydenta RP z dnia 20 czerwca 2018 r. dr hab. Hanna Paluszkiewicz, prof. UZ, kierownik Katedry Prawa Karnego i Postępowania Karnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Zielonogórskiego, a od 21 marca 2018 r. także dziekan tego Wydziału, uzyskała tytuł profesora nauk prawnych.   

Dziekan Wydziału Prawa i Administracji UZ została profesorem nauk prawnych.

Prof. dr hab. H. Paluszkiewicz jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, na którym uzyskała kolejno stopnie doktora (1997) i doktora habilitowanego nauk prawnych (2008), a także przeprowadziła postępowanie w sprawie o nadanie tytułu profesora (2018).

Od 1 października 2014 r. to jest od dnia powołania do życia Wydziału Prawa i Administracji jest związana z Uniwersytetem Zielonogórskim, na którym współtworzyła i objęła kierownictwo Katedry Prawa Karnego i Postępowania Karnego. Jest członkiem Senatu Uczelni.

Prof. dr hab. Hanna Paluszkiewicz jest uznanym specjalistą w dziedzinie prawa karnego procesowego, autorką ponad setki prac naukowych – monografii, artykułów, komentarzy, licznych opracowań dydaktycznych, a także kilku wydań podręcznika dla studentów studiów prawniczych. Prowadzi badania w zakresie praktycznych i teoretycznych aspektów procesu karnego, a w szczególności orzekania poza rozprawą, posiedzeń sądowych, sytuacji procesowej pokrzywdzonych, problematyki zasad procesowych, a ostatnio także intertemporalistyki na gruncie tej dziedziny prawa i postępowań dyscyplinarnych.

Wypromowała blisko 250 magistrów prawa i administracji, a także 2 doktorów nauk prawnych. Występowała jako recenzent w kilkunastu przewodach doktorskich, habilitacyjnych oraz w konkursach stanowiskowych. Jest opiekunem naukowym i promotorem kilku rozpraw doktorskich z zakresu prawa karnego procesowego.

Prof. Hanna Paluszkiewicz pełniła szereg funkcji uniwersyteckich i wydziałowych. W latach 2013-17 była członkiem dyscyplinarnej Komisji Odwoławczej dla Nauczycieli Akademickich działającej przy Radzie Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a obecnie jest wiceprzewodniczącą Komisji Dyscyplinarnej przy Ministrze Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Reprezentowała środowisko akademickie w powoływanych przez Ministra Sprawiedliwości Komisjach Egzaminacyjnych na aplikację adwokacką  w Poznaniu i w Zielonej Górze. Jest członkiem Rady Programowej kilku uznanych czasopism i stałych komitetów naukowych konferencji prawniczych. Wykonuje także zawód radcy prawnego.

ip

fot. materiały prasowe/Uniwersytet Zielonogórski

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama