Zmień miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Profesor Niemiec nie żyje

2012-11-20

Ze smutkiem informuję, że 19 listopada 2012 r. w wieku 58 lat zmarł Profesor Krzysztof Tomasz Niemiec, wybitny specjalista, międzynarodowy autorytet w dziedzinie ginekologii, położnictwa i zdrowia reprodukcyjnego kobiet.

Profesor Niemiec od 2007 roku związany był z w Katedrą Zdrowia Publicznego na Wydziale Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. W ostatnich latach Profesor był dyrektorem Kliniki Położnictwa i Kliniki Zdrowia Kobiety w Szpitalu Medicover w Warszawie. Od początku swojej pracy zawodowej do roku 2009 związany z Instytutem Matki i Dziecka w Warszawie, gdzie kierował Kliniką Położnictwa i Ginekologii. Główne zainteresowania naukowe profesora to: zakażenia perinatalne, choroby przenoszone drogą płciową oraz zdrowie prokreacyjne, w tym: opieka nad matką i dzieckiem oraz opieka nad kobietami żyjącymi z HIV oraz ich dziećmi. W 1989 r. otrzymał stypendium WHO w zakresie planowania rodziny w Wielkiej Brytanii, a w 1992 r. stypendium Fogarty Foundation w USA w zakresie zakażeń HIV u kobiet. W latach 1989-2005 odbył liczne staże i szkolenia w ośrodkach akademickich w Wielkiej Brytanii, USA, Irlandii i Francji zajmujących się problematyką zakażeń perinatalnych, planowania rodziny oraz patofizjologii szyjki macicy i kolposkopii.

Profesor jest autorem ponad 290 publikacji naukowych w prasie krajowej i zagranicznej, promotorem wielu zakończonych przewodów doktorskich. Był redaktorem, autorem i współautorem wielu podręczników i książek w zakresie zakażeń perinatalnych oraz zdrowia prokreacyjnego.

Od 1992 r. współpracował z biurem ONZ w Warszawie, od 2005 r. był ekspertem WHO w zakresie transmisji HIV od matki do dziecka, a od 2007 r. – ekspertem UNICEF w tym temacie. Jest współautorem projektu standardu opieki nad kobietą i dzieckiem podczas porodu fizjologicznego. Prowadził programy naukowe wspólnie z innymi ośrodkami naukowymi w Polsce i zagranicą. Był członkiem wielu Towarzystw Naukowych oraz komitetów redakcyjnych czasopism naukowych.

Do grudnia 2009 r. był wiceprezesem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. W 2010 r. za wieloletnie zaangażowanie w tworzenie i wdrażanie w Polsce światowych standardów opieki medycznej nad kobietami zakażonymi HIV i ich dziećmi Profesor Niemiec został laureatem Nagrody Świętego Kamila.

Pogrzeb Profesora K. T. Niemca odbędzie się w piątek, 23 listopada br. na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.

ip

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama