Zmień miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Robert Čechovič o UZ: Czułem się tutaj jak w domu

2017-05-16

11 maja 2017 Podczas specjalnej uroczystości z okazji 20.lecia Zintegrowanych Studiów Zagranicznych Uniwersytetu Zielonogórskiego i Technische Hochschule Mittelhessen (ZSZ UZ-THM) swój podwójny dyplom odebrał Robert Čechovič. Pierwszy absolwent Zintegrowanych Studiów Zagranicznych Uniwersytetu Zielonogórskiego i Uniwersytetu Technicznego im. Gedymina w Wilnie (Litwa). Dyplomy  wręczyli dr hab. Andrzej Pieczyński, prof. UZ, prorektor d/s rozwoju i prof. Roma Rinkevičiene z Uniwersytetu Technicznego im. Gedymina w Wilnie (Litwa, VGTU).


Jest z pochodzenia Polakiem. Studia na UZ były dla niego wyzwaniem. Od domu dzieliło go 1 000 km. Przyjazd do Zielonej Góry potraktował jako wspaniałą okazję do poznania świata i ludzi, a przede wszystkim poszerzenia swojej wiedzy i poznania nowych metod naukowych. Na swoim macierzystym Uniwersytecie uczył się przez 6 semestrów, a u nas przez kolejne 2. W Wilnie studiował automatykę, a w Zielonej Górze automatykę i robotykę. Temat jego pracy inżynierskiej brzmiał: „Układ sterowania mikrosatelitą”.

W Polsce ujęli go przyjaźnie nastawieni ludzie. Cieszył się, że podczas zajęć mógł pracować w doskonale wyposażonych laboratoriach i salach ćwiczeniowych na bardzo nowoczesnych urządzeniach. U nas jeszcze takich nie ma – stwierdził.

Specjalnie przyjechał na dzisiejszą uroczystość. W Wilnie już pracuje, w spółce zajmującej się budową urządzeń chłodniczych. Jest programistą sterowników do tych urządzeń.

Kiedy odbierał dyplom, podziękował wszystkim za wsparcie, jakie otrzymywał podczas pobytu w Zielonej Górze. Mimo, że do domu mam tysiąc kilometrów, to dzięki życzliwości wszystkich czułem się tutaj jak w domu. To dla mnie wielki zaszczyt, że jestem pierwszym absolwentem Zintegrowanych Studiów Zagranicznych Uniwersytetu Zielonogórskiego i Uniwersytetu Technicznego im. Gedymina w Wilnie.

ip

fot. Kazimierz Adamczewski

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama