Zmień miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

UZ podpisuje umowę o współpracy z 4. Zielonogórskim Pułkiem Przeciwlotniczym w Czerwieńsku

2017-05-16

25 kwietnia 2017 r. na Uniwersytecie Zielonogórskim została podpisana umowa o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Zielonogórskim a 4. Zielonogórskim Pułkiem Przeciwlotniczym w Czerwieńsku. Uniwersytet reprezentował rektor UZ prof. Tadeusz Kuczyński, natomiast Pułk jego dowódca płk mgr inż. Mirosław Szwed.

Od pewnego czasu Uniwersytet Zielonogórski zawiera umowy o współpracy z instytucjami i służbami w regionie. Z jednej strony po to, by zaoferować im swoje możliwości badawczo-naukowe, z drugiej by pracownikom tych instytucji i służb umożliwić podniesienie kwalifikacji, a studentom UZ ułatwić podejmowanie staży i praktyk. Podpisujemy umowy o współpracy by pokazać, że jesteśmy przydatni dla regionu – powiedział rektor UZ prof. Tadeusz Kuczyński.

W przypadku 4. Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego w Czerwieńsku elementów wspólnych jest wcale niemało. Współpraca jednostki w sferze wysokich technologii z Wydziałem Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki, w dziedzinie logistyki i bezpieczeństwa narodowego z Wydziałem Ekonomii i Zarządzania oraz w sferze utworzenia centrum symulacji medycznych z Wydziałem Lekarskim i Nauk o Zdrowiu, to korzyści jakie może zyskać cały Pułk. Żołnierze zawodowi i podoficerowie mogą podnosić swoje kwalifikacje podejmując studia na UZ lub dokształcać się na studiach podyplomowych. Zależy nam na podwyższeniu wiedzy i umiejętności żołnierzy stacjonujących w naszym Pułku – powiedział jego dowódca płk Mirosław Szwed.

W jaki sposób zyska uczelnia? Naukowcy z wybranych dyscyplin nauki uzyskają dostęp do wysokich technologii i sprzętu informatycznego najwyżej generacji. Oczywiście do tych, które nie są objęte klauzulą tajności. Studenci zyskają możliwość odbywania praktyk i staży. Ponadto po ukończeniu studiów będą mogli podjąć pracę w wojsku.

ip

fot. Kazimierz Adamczewski

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama