Zmień miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Wicepremier J. Gowin na Uniwersytecie Zielonogórskim. Konsolidacja UZ z PWSZ w Sulechowie coraz bliżej

2017-05-16

18 kwietnia 2017 na Uniwersytecie Zielonogórskim gościł wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego - Jarosław Gowin. Minister spotkał się z rektorem Uniwersytetu Zielonogórskiego prof. Tadeuszem Kuczyńskim i rektorem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sulechowie prof. Marianem Miłkiem. Rozmowy dotyczyły konsolidacji uczelni. Rektorzy przekazali Ministrowi wniosek o połączenie Uniwersytetu Zielonogórskiego i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej (wraz z uchwałami obu Senatów uczelni) i utworzenie Wydziału Zamiejscowego Uniwersytetu Zielonogórskiego w Sulechowie.


Podczas konferencji prasowej, wicepremier Gowin podkreślał, że Uniwersytet Zielonogórski jest bijącym sercem województwa lubuskiego. Jak powiedział: przyjechałem do Zielonej Góry z dobrą nowiną dla całego województwa. Od dziś serce zaczyna bić mocnej. Dziękuje obu panom rektorom i społecznościom akademickim. Połączenie uczelni wzmocni potencjał naukowy województwa lubuskiego.

W tym roku dotacja z ministerstwa po raz pierwszy od 1999 r. wzrosła o 3,5 proc. (ponad 3 mln zł). To, że  się łączymy daje nam pełną stabilizacje kwoty, którą dostajemy do tej pory, plus dodatkowe 3 proc. jako kapitał, z którym startujemy (20 ml zl przez 5 lat). Pozwoli to zrestrukturyzować uczelnię, aby była silniejsza. Jest to znakomity czas,  aby uczelnia spełniła warunki reformy – powiedział rektor T. Kuczyński.

Dobro regionu to jest coś, co kierowało nami (rektorami – przyp. red.) podejmując rozmowy i starając się wypracować taki model, aby był skazany na sukces  - mówił obecny na konferencji prof. Marian Miłek (rektor PWSZ w Sulechowie).  
Jak podkreślił poseł Artur Zasada, połączenie to ogromna szansa dla Uniwersytetu Zielonogórskiego, to dodatkowe pieniądze, stabilizacja finansowania i więcej środków finansowych  na rozwój uczelni.
Jesteśmy drugą uczelnią w Polsce, która przeprowadza proces konsolidacyjny.

szczegóły na http://www.infoserwis.uz.zgora.pl/index.php?wicepremier-j-gowin-na-uniwersytecie-zielonogorskim-konsolidacja-uz-z-pwsz-w-sulechowie-coraz-bliej

ip

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama